Placaki górskie

Każdy turysta wie, że idąc w góry powinien mieć kilka niezbędnych rzeczy przy sobie. Mowa tu nie tylko o napojach czy jedzeniu. Turysta górski powinien mieć również mapę, latarkę, scyzoryk i wiele innych. Gdzie zatem to wszystko zmieścić?

Plecaki górskie

Wybór plecaków górskich jest przeogromny. Różne fasony, kolory, różne firmy. Wybierając plecak należy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebuje każdy turysta – a potrzebuje wiele.

Plecak górski powinien mieć przede wszystkim spory gabaryt. Nie może być to mały tornister, w który ledwo mieści się butelka wody i kanapka. Plecak powinien być solidny, z dobrej jakości materiału, nie przemakalny i pojemny.

Podstawą plecaka są liczne kieszonki i przegródki, w które można swobodnie zapakować mapę, latarkę, apteczkę, jedzenie czy wodę. Dobrze jeśli plecak posiada klamry, do których można przymocować kurtkę czy dodatkową parę butów.

Z przodu plecaka powinno być miejsce na butelkę wody oraz na dokumenty czy telefon. Niektóre plecaki mają na wyposażeniu narzuty, które pomogą ochronić przed deszczem zarówno zawartość tornistra, jak i samego turystę.

Plecak bezpieczny dla turysty

Plecak należy kupić z głową i nie sugerować się jedynie ceną. W tym przypadku tani nie oznacza dobry. Dlaczego? Otóż w plecaku turystycznym ważne jest jego odpowiednie wyprofilowanie i wzmocnienie. Zważając, że wycieczka górska trwa dobrych kilka godzin, dobrze jeśli plecak będzie solidnie wykonany i będzie posiadał stelaż, który ułatwi noszenie i odciąży kręgosłup.

Plecak to nieodzowny atrybut każdego turysty. Należy zaopatrzyć się w taki, który posłuży jak najdłużej i będzie jak najzdrowszy dla kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *