Obuwie górskie

W górach trzeba uważać na każdym kroku. Pogoda może zmienić się w sekundzie a kontuzji nabawić w każdym momencie. Warto zatem rozsądnie podejść do sprawy i zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.

Buty trekkingowe

W góry należy iść w butach trekkingowych. Są to specjalne obuwie, które amortyzują stopę i ochraniają ja przed urazami i niepożądanymi kontuzjami.

Obuwie trekkingowe to idealny wybór dla miłośników wycieczek górskich, które zwykle odbywają się w dość ciężkich warunkach. Liczne korzenie drzew, skały, kamienie, głazy, śliska trawa czy liście – wszystko to sprawia, że spacer po górach staje się niebezpieczny.

Dzięki traperom czy trekkingom, turysta czuje się bezpiecznie i komfortowo. Warto zatem poświęcić trochę uwagi i dowiedzieć się jak najwięcej o technologiach, jakie oferują producenci.
Najbardziej potrzebne technologie i systemy

Najbardziej potrzebną technologią obuwia trekkingowego jest:

a. Membrana – im wyższa, tym lepsza. Odpowiada za nie przemakalność i oddychalność obuwia.

b. Waterproof czyli wodoszczelność – idealne na deszcz czy odcinki, w których trzeba przejść trochę po wodzie.

c. Traxion czyli trakcja – specjalne wypustki umieszczone w podeszwie, które odpowiadają za doskonałą przyczepność i nie dopuszczają do poślizgnięcia się.

d. Amortyzacja – odpowiada za stabilny krok i zapobiega kontuzjo.

Obuwie trekkingowe są wyposażone w wiele systemów, które wspomagają turystów górskich. Dobrze jest kupić takie obuwie, które zadba o nasze bezpieczeństwo i nie dopuści do nieszczęśliwych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *